Mieszkanie na Wilanowie

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

96 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Iza Rogucka, Klaudia Lis

Data

2018

Zdjęcia

PION Studio

Mieszkanie na Wilanowie – Rzut

1:50

Ten projekt frapuje już od samego początku – mieszkanie dla rodziny z małym dzieckiem utrzymane w czerniach i szarości. Jego motywem przewodnim jest beton. Zestawienie go z jasnym dębem – na podłodze i w zabudowie – sprawia, że mimo surowości, mieszkanie jest przytulne.

Decydują o tym drobne smaczki,które zastosowaliśmy, jak choćby siedziska na parapetach. Drewniane szczebelki, mające skrywać grzejniki, wytworzyły niezwykle przyjemną dodatkową strefę do odpoczynku. Jest ona wystarczająco głęboka, bo zlicowana została z pasmem szaf pokrywających niemal całą ścianę salonu.

Biel salonu kontrastuje z czernią kuchnią. Wstęp do niej stanowi wyspa kuchenna, wyglądająca jak duża rzeźba, która kryje w sobie m.in. płytę indukcyjną. Nad nią zawisł równie elegancki, ciemnozłoty okap. To rozwiązanie, oprócz funkcjonalności i niekwestionowanych walorów estetycznych, sprawia że ciemna (w dodatku utrzymana w czerni), wąska kuchnia ma dostęp do światła dziennego.

Inwestorom zależało na loftowym sznycie, dlatego projektanci łazienkę „schowali” za industrialnym przeszkleniem. Kiedy domownicy mają ochotę na więcej prywatności, przeszklenie zasłaniane jest ciemną zasłoną. Dzięki temu rozwiązaniu, łazienka bez okna otrzymała dostęp do światła dziennego.

Industrialnego charakteru temu salonowi kąpielowemu dodają imitujące beton umywalki, czarna armatura oraz czarny beton na ścianie i szaro-czarna wylewka na podłodze.

Z łazienki jest bezpośrednie przejście do sypialni. Ta, podobnie jak pokój dziecka, utrzymana jest w jasnej kolorystyce, z dominantą dębowego drewna.