Studio na wynajem 17 m2

Lokalizacja

Poznań

Metraż

17 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Mia Szymczak (Mia Concept)

Data

2017

Zdjęcia

PION Studio

Naszym głównym zadaniem projektowym było dostosowanie mikrokawalerki do celu najmu krótkoterminowego. Mieszkanie było w stanie deweloperskim, w przyziemiu zrewitalizowanej kamienicy na poznańskim Łazarzu. Życzeniem inwestorów był styl loftowy oraz ze względów praktycznych, podłoga pokryta płytkami.

Ze względu na małą przestrzeń i przeznaczenie na najem krótkoterminowy płyta jednopalnikowa jest chowana do szuflady. Część gości podczas swojego pobytu nie korzysta w ogóle z kuchni w tego typu mieszkaniach, dlatego sprzęty AGD nie są tutaj na pierwszym miejscu. Najważniejszym elementem w mieszkaniu, mieszczącym w sobie wiele funkcji, jest wykonany na zamówienie mebel na konstrukcji z profili stalowych malowanych proszkowo, wypełnionej zabudowami w kolorze szarym i uzupełniony szkłem zbrojonym.

Aby zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni, poszliśmy na kompromis, umieszczając łóżko we wnęce i zapewniając do niego dostęp wyłącznie z jednej strony. Jednocześnie wolne miejsce pod nim wykorzystaliśmy na głębokie szuflady, dzięki ktòrym zyskaliśmy sporo dodatkowej przestrzeni na przechowywanie. Część sypialniana wyłożona jest mozaiką z trzech rodzajów sklejki.

Meble łazienkowe oraz kabina prysznicowa zostały wykonane z tych samych materiałów, które zostały użyte przy wykonaniu wielofunkcyjnego mebla w części wpólnej. W łazience odkrytą podczas remontu cegłę oczyściliśmy i pomalowaliśmy na biało, aby nadać kontrast graficznym konstrukcjom.