Mieszkanie na Pasażu Ursynowskim

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

84,6 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Izabela Rogucka-Chudzik

Data

2022

Zdjęcia

ONI Studio

Mieszkanie na Pasażu Ursynowskim – Rzut

Na skąpanym w zieleni warszawskim osiedlu mieliśmy przyjemność projektować mieszkanie dla 4-osobowej rodziny. Osiedle Pasaż Ursynowski, na którym znajduje się inwestycja, zostało zaprojektowane przez architekta Marka Budzyńskiego i zrealizowane w latach 1995-1997.

 

Główną wytyczną było podzielenie przestrzeni na strefy indywidualnego odpoczynku oraz przestrzenie wspólne: kuchni, salonu oraz tarasu, które miały integrować domowników. Dzięki całkowitemu przearanżowaniu przestrzeni udało nam się wygospodarować dodatkową przestrzeń na wydzielone pomieszczenie gospodarcze.

W kuchni wspólnie z inwestorami postawiliśmy na kolor pudrowego różu, który występuje na zabudowie meblowej oraz konstrukcji okapu. Kaszmirowa zabudowa wyspy i szafek kuchennych harmonijnie łączy się z płytkami terazzo w odcieniu jasnego beżu. Drewniana podłoga oraz zabudowa meblowa w salonie oraz kuchni dodatkowo ocieplają wnętrze i tworzą przytulną atmosferę. 

Główna sypialnia posiada własną łazienkę z prysznicem i toaletą, garderobę oraz dobrze doświetloną toaletkę z miejscem do zrobienia porannego makijażu. Miejsce to może też pełnić funkcję home office, ponieważ obydwoje rodzice często pracują z domu. 

Pierwszy pokój dziecka projektowaliśmy dla dziewczynki rozpoczynającej szkołę, która uwielbia kolor seledynowy. Drugi pokój dziecka projektowaliśmy dla chłopca, który uwielbia auta i książki. Oprócz czterech domowników w mieszkaniu są również dwa koty, dla których zaprojektowaliśmy specjalne kryjówki przed hałasem. Jedną z nich ukryliśmy w siedzisku pod prysznicem. 

W łazienkach płytki terazzo połączyliśmy z mozaiką firmy Rako. W łazience dzieci forma przestrzeni kąpielowej została odlana z betonu i obłożona płytkami według naszego projektu. Postanowiliśmy dodać wnętrzu steampunkowego sznytu, odsłaniając żelbetową konstrukcję belek konstrukcyjnych przy suficie. Zaokrąglone lustra jako dodatki zmiękczają wnętrze i powiększają optycznie przestrzeń.