Zajezdnia

Lokalizacja

Poznań

Metraż

52 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Zofia Biegańska, Michał Birosz

Data

2020

Zdjęcia

PION Studio

Zajezdnia – Rzut

1:50

Zaprojektowany lokal mieści się w Zajezdni na Jeżycach. Większość przyłączy w mieszkaniu pozostała w oryginalnym położeniu, otworzyliśmy jedynie kuchnię (pozbywając się tym samym korytarza) i powiększyliśmy strefę nocną wraz z łazienką.

Sercem mieszkania jest duża wyspa z dostawionym rozkładanym stołem. Inwestorce zależało na komfortowej przestrzeni do przyrządzania posiłków z rodziną i przyjaciółmi. 

Tłem dla wyspy jest ściana z dodatkowym blatem roboczym, płytą indukcyjną i lodówką w zabudowie – cała w odcieniach bieli i beżu, gdzie główną rolę grają struktury – zróżnicowane odcienie płytek, kamień, raszki na frontach szafek wiszących i akcent w postaci kinkietu. Przy doborze materiałów ważna była ich funkcjonalność – łatwość w utrzymaniu czystości i odporność na zarysowania, ponieważ inwestorka ma dwa koty.

Istotne było także zaplanowanie jak największej ilości przechowywania, czego efektem jest zabudowa w dębowym fornirze na jednej ze ścian salonu. 

Ważnym aspektem było także połączenie strefy kuchennej z tarasem, ponieważ tam inwestorka spędza większość wolnego czasu w ciepłych porach roku. Część tarasu została zagospodarowana na ogródek ziołowo – warzywny.

Całą strefę nocną można obejść wokół – z salonu do łazienki, przez strefę prysznicową i sypialnię, z powrotem do salonu.