Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

76 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Iza Rogucka

Data

2021

Zdjęcia

ONI Studio

Mieszkanie na Żoliborzu – Rzut

1:50

Właścicielem mieszkania o powierzchni 76 m2 jest małżeństwo z małym dzieckiem i posiada dużą wiedzę z zakresu architektury. Główną wytyczną dla projektu było nawiązanie do estetyki Bauhausu, który ma ponad stuletnią historię. Fascynacja właścicieli modernizmem przełożyła się na geometryczne kształty i proste surowce. W mieszkaniu dominują przygaszone kolory podstawowe, dopełnione wyrazistymi kontrastowymi akcentami. Króluje tu lastryko, a ściany mają duże powierzchnie do ekspozycji dzieł sztuki z kolekcji właścicieli.

Ważną część projektu stanowią starannie wyselekcjonowane meble. W jadalni znajduje się okrągły stół z drewnianą bazą oraz proste kolorowe krzesła, nad którym wisi kryształowa lampa, bezpośrednio odwołująca się do projektów Bauhausu.

W salonie telewizor zastąpiono ekranem projekcyjnym.

Mieszkanie podzielone jest na jasną i otwartą przestrzeń dzienną, z wyraźnie wydzielonymi strefami kuchni, jadalni, salonu i gabinetu, dzięki zastosowaniu geometrycznycnych, mobilnych ścian.

Postawiono na dużą ilość przeszkleń, dzięki czemu lokum za dnia wypełnione jest naturalnym światłem, przeszklone drzwi prowadzą także do gabinetu.

W sypialni uwagę zwracają geometrycznie proste formy.

Z kolei łazience charakteru nadaje lastryko, marmurowy blat umywalkowy oraz czarna armatura i dodatki.

W drugiej łazience dominującym kolorem jest pomarańcz, która skotrastowana została z szarościami.