Dom ze sztuką

Lokalizacja

Poznań

Metraż

151 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Paulina Masternak

Data

2020

Zdjęcia

PION Studio

Dom ze sztuką – Rzuty

1:50

Dom ze sztuką to projekt 3-kondygnacyjnego szeregowca zlokalizowanego we wschodniej części Poznania. W układzie funkcjonalnym parteru znajduję się hol z garderobą, pomieszczenie gospodarcze, wc i salon z kuchnią i jadalnią. Trzon parteru stanowią dwie zabudowy wykończone czarnym fornirem, jedna z nich łączy się z wykończonymi czarną żywicą schodami i balustradą z nieregularnych prostokątnych ram. Na piętrze znalazła się główna sypialnia z garderobą i pokojem kąpielowym, łazienka, pokój dziecięcy i pokój gościnny, na poddaszu znalazł się gabinet z pokojem audio.

W mieszkaniu zastosowaliśmy jasną paletę barw w ciepłych tonacjach – piaskowe płytki, dębowy fornir, lniane zasłony, jasne tapicerki. Kontrastem dla tego zestawienia kolorystycznego, są detale w postaci czarnych ram – balustrady, stelaża w sypialni, ram luster czy wieszaków, malowanymi na czarno wnękami okiennymi oraz kolorowymi dodatkami. W domu znalazły się także nietuzinkowe lampy i kolekcje sztuki inwestora.

W kuchni zależało nam na tym, aby zabudowa kojarzyła się bardziej z elegancką komodą niż z tradycyjnym ciągiem kuchennym, dlatego zabudowa została podniesiona na wysokich nóżkach, a fronty wykończone cortenem. Zamiast niskiego fartucha, cała ściana za kuchenną komodą wyłożona jest płytkami w tektonicznym układzie, w który wkomponowane zostało oświetlenie. 

W sypialni, podobnie jak w innych strefach domu, połączonych jest wiele funkcji – strefa nocna wydzielona jest od kąpielowej stelażem z umywalką i telewizorem, a za wanną znajduje się garderoba z małą toaletką. Kolorowym akcentem w sypialni jest kobaltowy zagłówek i geometryczne lampy.

Pokój dziecięcy został zaprojektowany bardzo uniwersalnie, aby dorastał wraz z dzieckiem. W pokoju znalazła się dębowa zabudowa łóżka z regałem na zabawki i książki i wymiennym wzorzystym zagłówkiem, z możliwością wysunięcia dodatkowego materaca dla gości.