Dom w Osińcu

Lokalizacja

Osiniec

Metraż

126 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Magdalena Stachowiak

Data

2019

Zdjęcia

PION Studio

Dom w Osińcu – Rzut

1:50

Wnętrze domu jest odzwierciedleniem potrzeb inwestorów, którzy poszukiwali jasnych, otwartych przestrzeni, szlachetnych materiałów i minimalizmu a zarazem domowego ciepła i nuty kobiecości. Na tej bazie powstało założenie oparte na neutralnych kolorach z akcentami błękitu i złota. Motywem przewodnim projektu są graficzne linie elementów ślusarskich, nawiązujące do stylu loftowego. Tworzą one zarówno płaskie, jak i przestrzenne kompozycje. Motyw linii znajduje swoją kontynuację w elementach opraw oświetleniowych.

Życie rodzinne domowników toczy się w salonie i otwartej kuchni. Obie te przestrzenie spaja obłożona mosiężną blachą wyspa. Strefa dzienna została przestrzenią otwartą, ponieważ stanowi serce domu i centrum życia domowników. To właśnie tutaj spędzają większość swojego wolnego czasu. Dzięki dużym oknom, salon z dwóch stron ma niemalże całe ściany otwarte widokowo.

Dodatkowo, postanowiliśmy podkreślić bryłę zewnętrzną budynku – podziały dachu znajdują swoje odzwierciedlenie w rozwiązaniach materiałowych części dziennej. We wnętrzu surowy beton przenika się z ciepłym jesionowym drewnem oraz złotymi detalami, tworząc harmonijną przestrzeń do życia dla domowników.

Strefa nocna znajduje się na w końcu korytarza i została wydzielona za pomocą szklanych drzwi. W jej obrębie znajduje się garderoba, toaletka doświetlona naturalnym dziennym dzięki ulokowaniu jej bezpośrednio w oknie oraz sypialnia. Zagłówek łóżka wykończony został tym samym drewnem co podbicie sufitu w części dziennej. Sprawia to, że pomieszczenie staje się bardzo ciepłe w odbiorze.

W domu są dwie łazienki. Mniejsza – łazienka dla gości – mieści prysznic typu walk-in, którego ściana została wykończona białą romboidalną płytką i podkreślona złotą fugą.

W głównej łazience pierwsze skrzypce gra wolnostojąca wanna ulokowana w centralnej części pomieszczenia. Łazienka jest przytulna dzięki zastosowaniu drewnianych wykończeń zabudowy stolarskiej oraz obudowy stelaży podtynkowych. Całość dopełniona jest akcentem w formie ozdobnej błękitnej umywalki nablatowej. Tło stanowi błękitna ściana z oknem, na której znalazła się również kompozycja ze stalowych profili pełniąca funkcję drążka na ręczniki.