Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – Laboratorium

Lokalizacja

Poznań

Metraż

77,60 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Paulina Masternak

Data

2018

Zdjęcia

PION Studio

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Laboratorium – Rzut

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu istnieje od 1994 roku. Uczelnia zajmuje pierwsze miejsce w Polsce wśród najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych na studia niestacjonarne i drugie miejsce na studia stacjonarne (według danych opublikowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczące wyników rekrutacji na rok akademicki 2019/2020). WSB w Poznaniu od kilku lat znajduje się w czołówce tego rankingu. Wyższe Szkoły Bankowe to największa w Polsce grupa uczelni niepublicznych działająca od ponad 25 lat.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie multidyscyplinarnych stanowisk pracy z przypisaną do nich kubaturą magazynową w jednoprzestrzennym wnętrzu o metrażu 77,60 m2. Laboratorium położone jest na poddaszu, gdzie niskie okna nie wpuszczają zbyt wiele światła dziennego. Przy kształtowaniu rzutu i rozmieszczenia stanowisk, Mili Młodzi Ludzie kierowali się położeniem istniejących świetlików dachowych.

Stanowiska wyróżniają się pomarańczową konstrukcją na tle szaro-czarnego tła szaf i urządzeń, co nadaje przestrzeni technicznego wyrazu. Oprócz stelaży biurek z giętych rurek stworzyliśmy również regały z zamykanymi szafkami.

Detale meblarskie, takie jak organizery, ramiona lamp biurkowych czy suszarka na szkło laboratoryjne, konsekwentnie utrzymane są w tej samej typologii. Każda z zaprojektowanych wysp warsztatowych daje się łatwo dostosować prostymi środkami do konkretnego eksperymentu.