Studio na wynajem 24 m2

Lokalizacja

Poznań

Metraż

24 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Mia Szymczak (Mia Concept)

Data

2017

Zdjęcia

PION Studio

Naszym głównym zadaniem projektowym było dostosowanie mikrokawalerki do celu najmu krótkoterminowego. Mieszkanie było w stanie deweloperskim, w przyziemiu zrewitalizowanej kamienicy na poznańskim Łazarzu. Życzeniem inwestorów był styl loftowy oraz ze względów praktycznych, podłoga pokryta płytkami.

Głównym elementem porządkującym przestrzeń większej kawalerki również jest wielofunkcyjny mebel na konstrukcji z czarnych profili i szarych brył szaf. Dzięki niemu udało się podzielić mieszkanie na strefę dzienną i nocną. Szafy i aneks kuchenny dostępne są z zewnątrz prostokątnej bryły.

Pomiędzy szafą a aneksem kuchennym ukryta jest sypialnia, w której – w zależności od potrzeb – dwa pojedyncze łóżka można ze sobą złączyć, tworząc jedno wygodne dwuosobowe posłanie. 

Ze względów budżetowych głównym źródłem światła we wszystkich pomieszczeniach są wiszące na stelażach żarówki. Korzystając z tanich lamp świetlówkowych udało się stworzyć ciekawe oświetlenie dekoracyjne za zagłówkiem. Przesuwne arkusze blachy perforowanej delikatnie rozpraszają zwykle mocne jarzeniowe światło.

Kolejnym zabiegiem, mającym na celu maksymalne otwarcie przestrzeni, było zastąpienie zwykłych drzwi rozwiernych do łazienki skrzydłem przesuwnym. Złożone ze starych desek i zawieszone na stalowej prowadnicy podkreślają loftowy klimat wnętrza.