Restauracja Rusałka

Lokalizacja

Poznań, Jezioro Rusałka

Metraż

242,2 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Katarzyna Leśniewska, Agata Krajewska

Data

2015

Zdjęcia

PION Studio

Restauracja Rusałka – Rzut

Projekt obejmuje rewitalizację zabudowań restauracji i baru plażowego należących do ośrodka nad jeziorem Rusałka – ważnego punktu na rekreacyjnej mapie Poznania. Początkowo inwestor chciał przenieść restaurację i bar do wnętrz kontenerów, które będą przywożone na miejsce wyłącznie latem. Na podstawie wizji lokalnej stwierdziliśmy, że ustalony program można zrealizować poprzez adaptację zaniedbanych budynków. Poza argumentem budżetowym, takie rozwiązanie ma też inne zalety: pozwala funkcjonować restauracji cały rok, a teren planowany pod kontenery pozostał do dyspozycji plażowiczów.

Zrealizowaliśmy więc plan odrestaurowania istniejącej zabudowy, a także ustaliliśmy wspólny mianownik wizualny dla baru i restauracji. Postawiliśmy na biel oraz niebieskie i czerwone akcenty, spójne z identyfikacją wizualną ośrodka.

Biorąc pod uwagę lokalizację kompleksu, projektanci postawili sobie za priorytet aranżację restauracji tak, aby wszyscy jej goście mogli cieszyć się widokiem na jezioro. Dlatego też wysokość siedzisk narasta wraz z oddalaniem się ich od wody – od leżaków, przez regularne stoły i krzesła, aż po ławkę na wysokości parapetu po przeciwległej stronie sali.