Wodna Aparthotel

Lokalizacja

Poznań

Metraż

Całe piętro 231 m2, Pokoje 19 – 22 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Paulina Masternak

Data

2018

Zdjęcia

PION Studio

WODNA APARTHOTEL- Rzut

Zadanie przebudowy i adaptacji piętra kamienicy pod apartamenty na wynajem wymagało całkowitej zmiany układu pomieszczeń. Tworząc rzut, zwróciliśmy uwagę na to, aby projektowana powierzchnia apartamentów była zbliżona. Jednak ortogonalny układ ścian nie wchodził w grę ze względu na położenie okien. Odgięcie ścian od kątów prostych pozwoliło uniknąć niechcianych kolizji, jednocześnie dodając pomieszczeniom dynamiki. 

Kluczową decyzją projektową było zachowanie jak największej liczby elementów zastanych, w tym drewnianej podłogi. Miejsca po wyburzeniach ścian zostały uzupełnione złotą linią zarówno w podłodze, jak i na ścianach oraz suficie. Aby optycznie powiększyć pokój, kabinę prysznicową włączono do jego przestrzeni. W tym samym celu, toalecie nadaliśmy formę wolnostojącej bryły i wykończyliśmy jej elewacje blachą trapezową, rozświetlającą pomieszczenie odbitym światłem.

Przeciwwagą dla metalicznej bryły łazienki jest lekka, autorska forma mebla łącząca w sobie funkcję małego aneksu kuchennego z otwartą szafą. Na wolnostojącej konstrukcji z turkusowych, metalowych rur zamocowane są szafki, przesuwne lustro i fartuch kuchenny ze zbrojonego szkła. 

Stonowaną kolorystykę apartamentów opartą na bielach, szarościach i naturalnym drewnie uzupełnia głęboki morski kolor wnętrz toalet.