Mieszkanie przy Śródziemnomorskiej

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

74 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Iza Rogucka

Data

2020

Zdjęcia

ONI Studio

Mieszkanie przy Śródziemnomorskiej – Rzut

1:50

Mieszkanie o metrażu 74 m² przy ulicy Śródziemnomorskiej w Warszawie to inwestycja Piotra i Gosi, która wyróżnia się wieloaspektową harmonią oraz sprytnymi rozwiązaniami, maksymalizującymi użyteczność dostępnej powierzchni. Przestrzeń utrzymano w stonowanych monochromatycznych barwach – większość pomieszczeń posiada podłogę z mikrocementu w kolorze szarym, który doskonale harmonizuje z białymi ścianami i ocieplającymi pomieszczenia panelami meblowymi w kolorze orzechowym.

 

Czerń zastosowano przy projektowaniu zabudowy kuchennej oraz wyspy, która została zamocowana na żelbetonowym słupie konstrukcyjnym – jego oryginalną teksturę wydobyto dzięki oczyszczeniu z tynku i późniejszemu procesowi lakierowania.

W podwieszanym suficie został ukryty rzutnik w kasecie, który stanowi alternatywę dla telewizora i zapewnia rozrywkę w salonie połączonym z kuchnią.

Komfortowe przechowywanie przedmiotów umożliwiają białe regały znajdujące się w korytarzu i części wypoczynkowej mieszkania – tu będące częścią glifów okiennych. W głównej sypialni umieszczono pojemne stoliki nocne oraz minimalistyczne schowki.

W łazience natomiast króluje czerń – została pokryta płytami z czarnego terazzo, które pochodzą z Włoch. Głęboki kolor nadaje pomieszczeniu elegancji, a przyjemny intymny klimat wprowadza światło punktowe umieszczone w oprawach natynkowych. W pomieszczeniu wydzielono część kąpielową – za przesuwnymi drzwiami znajduje się prysznic z deszczownicą i wanna.