Mieszkanie na Wildzie

Lokalizacja

Poznań

Metraż

106 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Agata Krajewska

Data

2017

Zdjęcia

PION Studio

Mieszkanie na Wildzie – Rzut

1:50

Mieszczący się w kamienicy wybudowanej na początku XX wieku mieszkanie zachowało wiele ze swoich pierwotnych cech. Drobno zdobione fasety i zwieńczenia drzwi oraz drewniane podłogi i ościeżnice były w dobrym stanie, dlatego postanowiliśmy je zakonserwować. Plan mieszkania nie odpowiadał jednak potrzebom naszych klientów. Przed remontem 100 metrowa powierzchnia, dzielona przez dwie rodziny, składała się z trzech pokoi, dwóch kuchni i łazienki. Aby udostępnić go nowym najemcom zastąpiliśmy dotychczasową aranżację sypialnią, małym gabinetem, łazienką, oddzielną toaletą i spiżarnią. Nowe ściany otaczające te pomieszczenia ozdobiono prostymi, geometrycznymi boniowaniami, nawiązującymi do elewacji budynków w okolicy.

 

 

Przenieśliśmy kuchnię i wyburzając jedną ze ścian połączyliśmy ją z jadalnią i salonem.

Dodatkowo łączą je białe ozdobne szafki stojące na wykonanych na zamówienie miedzianych nóżkach. Każdy moduł różni się wysokością zarówno stolarki, jak i stopek w zależności od swojej funkcji – od wysokich szafek kuchennych, przez ławkę przy stole jadalnym, aż po półkę pod telewizor w salonie.

Aby podkreślić kontrast między nową ścianą a historycznymi aspektami, wszystkie powierzchnie dzielące sypialnię dziecka i garderobę pomalowaliśmy na kolor kobaltowy.

 

 

Obecnie odcień idealnie komponuje się z ozdobną koroną drzwi, która wcześniej była niewłaściwie dobrana.