Mieszkanie na Mokotowie

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

88 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Iza Rogucka

Data

2017

Zdjęcia

PION Studio

Mieszkanie na Mokotowie – Rzut

1:50

Podczas projektowania lokalu musieliśmy dokonać sporych zmian w planie mieszkania, klienci potrzebowali bowiem dodatkowego pomieszczenia.

Dzięki temu, że inwestorzy zaufali nam w kwestii materiałów i pozwolili na eksperymenty, posadzkę wykonano z betonu o ziemistym odcieniu i wykończono poliuretanowym lakierem. Kolor sufitu w salonie też nie jest standardowy, ma bowiem różowy odcień. Standardowa jest jednak przyczyna użycia tego koloru – różowy był grunt pod tynk, a taki stosuje się na prawie każdej budowie. Nie każdy jednak ma odwagę, by go zostawić, na uznanie zasługuje więc otwartość inwestorów i ich skłonność do eksperymentowania.

 

 

Założenie polegało na tym, aby odkryć konstrukcyjną część budynku. Jednak ani my, ani klienci do końca nie wiedzieliśmy, czego należy spodziewać się pod skutym tynkiem. Po skuciu oczom ukazał się tektoniczny strop żelbetowy w kolorze różowym z elementami jasnoczerwonego. Po wykonaniu próbki wszyscy stwierdzili, że to jest to! W salonie zdecydowano się na dębową podłogę, która pięknie współgra z miękką, welurową kanapą w odcieniu butelkowej zieleni.

W kuchni postawiono na połączenie marmuru, granitu i sklejki. Ta kombinacja dopełniona została tynkiem na ścianie oraz ziemistym kolorem betonu na posadzce. Strefa kuchenna połączona została z salonem.

Oświetlenie stanowi prosta mosiężna lampa autorskiego projektu. Mosiądzu użyto także w podziałach betonowej posadzki i pochwytach szaf.

Na ścianie w sypialni wykorzystano stare drewno, przywiezione kiedyś przez klienta z Bieszczad. Dodało to pomieszczeniu przytulności i nasyciło je wspomnieniami.