LOKAL Bakery

Lokalizacja

Katowice

Metraż

85,9 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak

Data

2015

Zdjęcia

PION Studio

LOKAL Bakery – Rzut

LOKAL Bakery to rzemieślnicza piekarnia, zlokalizowana w Katowicach, która poza pieczywem serwuje różnego rodzaju śniadania oparte na ich własnych wyrobach. W menu znajdują się rozmaite chleby, croissanty, brioszki i inne mniej lub bardziej wytrawne pozycje, oprócz tego na miejscu można wypić parzoną kawę speciality z palarni, zarówno w ekspresie ciśnieniowym jak i przelewowym.

Za najlepsze tło dla złotego koloru pieczywa uznaliśmy czerń i to właśnie ona podkreśla główną z trzech prostopadłościennych brył, w które układają się ściany. Pozostałe dwie wykończone są bejcowanym drewnem budowlanym, znalezionym u inwestorów w piwnicy. Z tego samego źródła pochodzi drewno okalające bar.

Szrafy okładzin ściennych oraz lamp na suficie naprowadzać mają na miejsce ekspozycji. Modułowa konstrukcja z rur kwadratowych pozwala na dowolną jej aranżację. System ekspozycyjny tworzą także półki, tabliczki na menu oraz specjalnie zaprojektowane wiklinowe koszyki, które mogą być ułożone na trzy sposoby. Otwór drzwiowy w ekspozytorze tworzy kadr na piec piekarniczy. Niewielka część konsumpcyjna (powierzchnia około 20 m. kw.) zawiera kombinację trzech rodzajów siedzisk i trzech typów blatów.