Kawalerki Cześć i Myć!

Lokalizacja

Poznań

Metraż

21,7 + 28 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak

Data

2014

Zdjęcia

PION Studio

Kawalerki Cześć i Myć! – Rzut

1:50

Dwie sąsiadujące kawalerki powstały na jasnym strychu poznańskiej kamienicy. Kompaktowe wnętrza zaprojektowano jako ścisłą układankę poszczególnych funkcji. Projekt wnętrz kawalerek jest prosty i wygodny, uzupełniony został o przyjazne, ale wyróżniające się detale.

W CZEŚĆ kawalerce część kuchenna ze stołem jadalnym i ławką, stanowiącą fragment balustrady schodów, wychodzi na przestrzeń dzienną, z której łatwo dostać się do łazienki i sąsiadującej z nią garderoby. Sprytne rozwiązania pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu, a każdy metr kwadratowy został w pełni wykorzystany. 

Wykonany z elementów stalowych CZYŃ na ścianie części dziennej stanowi wieszak na podręczne przedmioty i elementy garderoby.

Oczyszczone ściany ceglane i potraktowany jedynie białą farbą drewniany sufit z belkami stropowymi nie kryją uzupełnień i nierówności. Skontrastowane są z gładką, lśniącą podłogą z wylewki betonowej.

W kawalerce MYĆ, blat kuchenny z miejscem do spożycia posiłku zamontowano nad pochyłą ścianą. Wszystkie ścianki działowe wykonane są ze sklejki brzozowej o ciepłym, naturalnym kolorze. Specjalnie dla wnętrz zaprojektowano niektóre z mebli, jak na przykład stolik kawowy o trójkątnych nogach. 

Łazienka w kawalerce MYĆ została doświetlona naturalnie przez duże przeszklenie w przegradzającej ścianie. Dodatkowym atutem jest widok na poznańską farę, którą możemy obserwować podczas kąpieli. 

Akcent koloru pojawia się w postaci żółtej linki w autorskim rozwiązaniu barierki i zabezpieczenia otwartych schodów. Wybrane słowa urozmaicają ściany mieszkań. Prosty zabieg wykafelkowania napisów CZEŚĆ i MYĆ spersonalizował mieszkania i nadał im charakteru. Chwilowo mieszkania przeznaczone są na wynajem, jednak planowane jest ich połączenie. Wtedy kawalerka CZEŚĆ stanie się strefą wejściową i salonem, natomiast MYĆ – sypialnią.