General Property

Lokalizacja

Warszawa, Royal Wilanów

Metraż

845 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Agata Biderman (Bs-d.pl), Małgorzta Szczepaniak (Bs-d.pl)

Data

2017

Zdjęcia

PION Studio

Firma General Property przeprowadziła się do biurowca Royal Wilanów. Swoje nowe biuro urządziła w kolorach betonowych szarości. Za projekt odpowiada BSD s.c. we współpracy z pracownią Mili Młodzi Ludzie. Nowe biuro General Property zajmuje powierzchnię 800 mkw. 

Dzięki przeprowadzce na warszawski Wilanów, w jednej lokalizacji połączono wszystkie spółki należące do Grupy GP: General Property, Texo Engineering oraz Think Project Management. Ostatnia zajęła się realizacją projektu wnętrz dla całej grupy.

Efekt finalny aranżacji nowych wnętrz robi wrażenie. W ramach projektu połączone zostały rozwiązania technologiczne z nowoczesną, industrialną aranżacją i wyposażeniem przestrzeni. Na życzenie inwestora, wnętrze zostało urządzone w kolorach betonowych szarości z elementami podkreślającymi specyfikę branży, w jakiej specjalizuje się firma. Całość sprawia wrażenie miejsca przyjemnego i sprzyjającego pracy.

Jasne i przestronne pomieszczenia dominują w inwestycji. Zastosowano proste surowce, takie jak szkło, beton czy cegła. Wydzielono przyjazne miejsca pracy, a także mniej formalne – z fotelami i kanapami. Aby umożliwić swobodne prowadzenie rozmów, w biurze umieszczono budki telefoniczne.

Wybierając nową siedzibę inwestor zwracał uwagę na architekturę oraz prestiż obiektu. Na decyzję o wynajęciu biura zwracano także uwagę na otaczającą infrastrukturę tj. restauracje, kawiarnie, tereny zielone, centrum medyczne, fitness-klub czy supermarket.

Biurowiec został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci, z dbałością o środowisko i samopoczucie użytkowników, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie very good.