ARCHITECTURE SNOB by VANK

Lokalizacja

Targi Warsaw Home

Metraż

117 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Zuzanna Kłos

Data

2021

Zdjęcia

Natalia Sochacka, Maria Miklaszewska, Trend Nomad

ARCHITECTURE SNOB by VANK – Rzut

Stoisko targowe na jesiennym Warsaw Home w 2021 r. powstało jako synergia działań magazynu o architekturze Architecture Snob, producenta zrównoważonego designu VANK oraz pracowni Mili Młodzi Ludzie. Projekt w odważny sposób poruszył temat konieczności spojrzenia na projektowanie przestrzeni przez pryzmat dobrostanu planety, z którym wiąże się radykalne ograniczenie konsumpcji surowców.

W boksie akustycznym VANK_WALL_3_GRAPHIC_LIGHT znalazła się nałożona na panele akustyczne włókniny rPET i podświetlona za pomocą LED okładka pierwszego numeru magazynu Architecture Snob. rPET to materiał powstały z przetworzonych butelek PET i był także budulcem ścian stoiska, wykonanych z paneli akustycznych marki VANK, które z inicjatywy architektów zyskały geometryczny wzór.

W przestrzeni znalazło się miejsce na fotele i sofy RING. Wnętrza ich siedzisk są wypełnione poszatkowaną pianką poliuretanową – odpadem poprodukcyjnym, który pozwala na redukcję zakupu nowych materiałów. Wykładzinę bitumiczną, która jest wystrojem większości stoisk w przestrzeniach wystawowych, pokryto liśćmi zebranymi w parku. Ich zapach i kojący szelest podkreślały atmosferę niespiesznego odpoczynku, zgodnego z cyklem przyrody. Po targach zostały poddane kompostowaniu. To działanie na przekór trendom, które sugerują użycie sztucznie zaaranżowanej żywej roślinności w przestrzeniach targowych.

Elementy dekoracyjne stoiska – charakterystyczne żółte segregatory oraz regał – zostały zakupione na rynku wtórnym i przekazane po targach do dalszego użytku. Kieliszki w plastikowych skrzynkach, które ułożono w geometryczną konstrukcję, wypożyczono z warszawskiej wypożyczalni gastronomicznej.