ARCHITECTURE SNOB BY VANK

Lokalizacja
Targi Warsaw Home

Metraż
117 m2

Projektanci

Lech Moczulski
Przemysław Nowak
Zuzanna Kłos

Data
2021

Zdjęcia: …

Stoisko targowe na jesiennym Warsaw Home w 2021 r. powstało jako synergia działań magazynu o architekturze Architecture Snob, producenta zrównoważonego designu VANK oraz pracowni Mili Młodzi Ludzie. Projekt w odważny sposób poruszył temat konieczności spojrzenia na projektowanie przestrzeni przez pryzmat dobrostanu planety, z którym wiąże się radykalne ograniczenie konsumpcji surowców.

W boksie akustycznym VANK_WALL_3_GRAPHIC_LIGHT znalazła się nałożona na panele akustyczne włókniny rPET i podświetlona za pomocą LED okładka pierwszego numeru magazynu Architecture Snob. rPET to materiał powstały z przetworzonych butelek PET i był także budulcem ścian stoiska, wykonanych z paneli akustycznych marki VANK, które z inicjatywy architektów zyskały geometryczny wzór.

W przestrzeni znalazło się miejsce na fotele i sofy RING. Wnętrza ich siedzisk są wypełnione poszatkowaną pianką poliuretanową – odpadem poprodukcyjnym, który pozwala na redukcję zakupu nowych materiałów. Wykładzinę bitumiczną, która jest wystrojem większości stoisk w przestrzeniach wystawowych, pokryto liśćmi zebranymi w parku. Ich zapach i kojący szelest podkreślały atmosferę niespiesznego odpoczynku, zgodnego z cyklem przyrody. Po targach zostały poddane kompostowaniu. To działanie na przekór trendom, które sugerują użycie sztucznie zaaranżowanej żywej roślinności w przestrzeniach targowych.

Elementy dekoracyjne stoiska – charakterystyczne żółte segregatory oraz regał – zostały zakupione na rynku wtórnym i przekazane po targach do dalszego użytku. Kieliszki w plastikowych skrzynkach, które ułożono w geometryczną konstrukcję, wypożyczono z warszawskiej wypożyczalni gastronomicznej.

Close Menu