Mieszkanie przy Sobieskiego

Lokalizacja

Warszawa

Metraż

65,4 m2

Projektanci

Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Iza Rogucka

Data

2020

Zdjęcia

ONI Studio

Mieszkanie przy Sobieskiego – Rzut

Mieszkanie przy ulicy Sobieskiego w Warszawie zaprojektowane jest dla Jakuba, który dużo czasu – zarówno zawodowego, jak i wolnego – spędza w domu. 

Trzonem przestrzeni jest ponad pięciometrowy regał z drutu zbrojeniowego, pomalowanego na niebieski kolor RAL. Zmiana pierwotnego układu funkcjonalnego i wciągnięcie do przestrzeni salonu okien z sypialni, pozwoliły dobrze doświetlić mieszkanie, które ma ekspozycję wschodnią. Przechodni układ pomieszczeń pozwala korzystać z przestrzeni na wiele sposobów. Dzięki szklanym drzwiom loftowym zaciera się granica pomieszczeń a cała przestrzeń mieszkania optycznie powiększa się.

Kuchnia, która jest integralną częścią salonu, ma układ gabinetowy, co sprawia, że nie wyróżnia się wizualnie, na czym bardzo zależało inwestorowi. Geometria szafy w strefie wejściowej dostosowana jest do układu mieszkania. Oprócz funkcji przechowywania, wizualnie wygradza strefę salonu.

W łazience postawiliśmy na mocny kontrast białych oraz czarnych materiałów. Czysty podział podkreślony jest dodatkowo oświetleniem ambientowym. Między łazienką a sypialnią zaprojektowana jest garderoba z ukrytą pralką oraz szafą gospodarczą. 

Meble z opalanego drewna oraz z drutu zbrojeniowego nadają wnętrzu industrialnego charakteru. Surowa, betonowa posadzka kontrastuje z drewnianą podłogą z naturalnego dębu. Odkryty strop żelbetowy celowo pozostawiony został w czerwonym wykończeniu betokontaktu, który kontrastuje z niebieskim odcieniem industrialnych mebli.