KAWALERKi CZEŚĆ I MYĆ

Lokalizacja
Poznań

Metraż
22 + 28 m2

Projektanci
Przemysław Nowak
Lech Moczulski

Data
2014

Zdjęcia: PION

Dwie sąsiadujące kawalerki powstały na jasnym strychu poznańskiej kamienicy. Kompaktowe wnętrza zaprojektowano jako ścisłą układankę poszczególnych funkcji. W CZEŚĆ kawalerce część kuchenna ze stołem jadalnym i ławką stanowiącą fragment balustrady schodów wychodzi na przestrzeń dzienną, z której łatwo dostać się do łazienki i sąsiadującej z nią garderoby. Sprytne rozwiązania pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu, a każdy metr kwadratowy został maksymalnie wykorzystany.

Łazienka w kawalerce MYĆ została doświetlona naturalnie przez duże przeszklenie w przegradzającej ścianie. Dodatkowym atutem jest widok na poznańską farę, którą możemy obserwować podczas kąpieli.  

Dodatkowy blat kuchenny z miejscem do spożycia posiłku zamontowano nad pochyłą ścianą.

Odczyszczone ściany ceglane i potraktowany jedynie białą farbą drewniany sufit z belkami stropowymi nie kryją uzupełnień i nierówności. Skontrastowane są z gładką, lśniącą podłogą z wylewki betonowej. Wszystkie ścianki działowe wykonane są ze sklejki brzozowej o ciepłym, naturalnym kolorze. Specjalnie dla wnętrz zaprojektowano niektóre z mebli, jak na przykład stolik kawowy o trójkątnych nogach.

Projekt wnętrz kawalerek jest prosty i wygodny, uzupełniony został o przyjazne, ale wyróżniające się detale. Akcent koloru pojawia się w postaci żółtej linki w autorskim rozwiązaniu barierki i zabezpieczenia otwartych schodów. Wybrane słowa urozmaicają ściany mieszkań. Wykonany z elementów stalowych CZYŃ na ścianie części dziennej stanowi wieszak na podręczne przedmioty i elementy garderoby. Prosty zabieg wykafelkowania napisów CZEŚĆ i MYĆ spersonalizował mieszkania i nadał im charakteru.

Chwilowo mieszkania przeznaczone są na wynajem, jednak planowane jest połączenie ich. Wtedy kawalerka CZEŚĆ  stanie się strefą wejściową i salonem, natomiast MYĆ – sypialnią.

Close Menu