ISTNY BAR

Lokalizacja
Poznań

Metraż
79 m2

Projektanci
Przemysław Nowak
Lech Moczulski
Paulina Masternak

Projekty graficzne
Brandburg

Data
2017

Zdjęcia: PION

Istny jest nowym miejscem na mapie Poznania specjalizującym się w rzemieślniczych piwach i winach. Towarzyszą im świeże oliwki, sery i wędliny z Hiszpanii, Grecji, czy Włoch. Wszystko najwyższej jakości, przejrzyste, rzetelne. Te wartości miały znaleźć swoje odwzorowanie także w projekcie wnętrza.

W większości lokali systemy do nalewania piw i win z kegów są ukryte za barem. Jednak w tym przypadku postawiliśmy na wystawienie na widok gości całego mechanizmu. Ze względu na jego gabaryty, zbudowaliśmy antresolę, na której mieszczą się wszystkie beczki i chłodziarki. Dzięki temu cały proces nalewania napojów jest lepiej widoczny z każdego zakątka lokalu. Aby ułatwić wnoszenie kegów na piętro, wykorzystaliśmy stalowe elementy konstrukcji budynku, montując do jednego z podciągów wciągarkę.

Ponieważ w centrum Istnego umieściliśmy bardzo wyrazistą, techniczną konstrukcję, uznaliśmy, że reszta musi być dla niej tłem. Postawiliśmy na ujednolicenie za pomocą koloru. Aby zabezpieczyć najbardziej narażone na zabrudzenia i zarysowania miejsca – podłoga, ściany oraz bar, wyłożyliśmy je płytkami. Wszystkie powierzchnie powyżej 110 cm od posadzki pokryte zostały tynkiem strukturalnym. Do wykończenia tych dwóch materiałów zastosowaliśmy profile mosiężne. Jedyną nowo postawioną ścianą jest ta oddzielająca zaplecze oraz toalety od reszty lokalu. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić ją przez ułożenie na niej luster.

Oświetlenie w lokalu podzielone jest na kilka stref. Reflektory rozmieszczone na obwodzie antresoli podkreślają elementy mechanizmu do nalewania oraz blat baru. Pomiędzy nimi umieściliśmy lampy z odbłyśnikami z blachy perforowanej, które podkreślają strukturę tynku. Nad stolikami znajdują kinkiety o regulowanym wysięgu, umożliwiające zmianę aranżacji. Na suficie zamontowanych jest pięć rzędów świetlówek – cztery o różnych temperaturach światła i jedna zielona. Dzięki takiemu połączeniu, linie mienią się w odcieniach żółci, zieleni, różu i fioletu.

Close Menu