CUKROWNIA ŻNIN INGERENCJE PROJEKTOWE

Lokalizacja
Żnin

Projektanci

Mili Młodzi Ludzie
Grupa ARCHE 
Bulak Projekt 
Less is core 
MIXD 

Data
2020

Zdjęcia: ONI

Pokoje znajdują się w przestrzeniach hotelowych Fabryki 2. To jeden z budynków Cukrowni Żnin – centrum wypoczynkowo-konferencyjnego, które powstało w miejscu zabytkowego obiektu, położonego niedaleko Bydgoszczy. Proces stworzenia miejsc do komfortowego wypoczynku przebiegał w zgodzie z wartościami less waste i z ponownym wykorzystaniem materiałów pochodzących z rozbiórki. Ważną rolę w projektach pokoi odgrywa też kolorystyka, odpowiadająca identyfikacji wizualnej obiektu.

Architekci, chcąc stworzyć uporządkowaną przestrzeń, zastosowali wydzielenie stref plamami barw. Kolory przechodzą płynnie ze ścian na wykładzinę. Żółty wydziela przestrzeń łazienkowego prysznica, a zarazem strefę pracy i miejsce na kobaltowe biurko, wykonane z prętów zbrojeniowych. Kolor czerwony oznacza z kolei strefę łóżek. Detale, takie jak kinkiety, stworzono z rozbiórkowych elementów. Stoliki nocne wykonano w dwóch wariantach – betonowym i drewnianym.

Pokoje zielone powstały według koncepcji pracowni Bulak Projekt. Mili Młodzi ludzie uzupełnili je o autorskie zabudowy. Zespół architektoniczny przeprowadził nadzór nad ich wykonaniem według wypracowanej przez siebie koncepcji.

Close Menu