CUKROWNIA ŻNIN CZĘŚCI WSPÓLNE

Lokalizacja
Żnin

Projektanci

Mili Młodzi Ludzie
Grupa ARCHE 
Bulak Projekt 
Less is core 
MIXD 

Data
2020

Zdjęcia: ONI

Fabryka 2 to przestrzeń hotelowa, która znajduje się w Cukrowni Żnin – położonym w okolicy Bydgoszczy centrum wypoczynkowo-konferencyjnym, które powstało w miejscu zabytkowego obiektu. Proces odrestaurowywania miejsca przebiegał w duchu less waste i nadał nowe życie materiałom pozyskanym z rozbiórki. 

Autorskie zabudowy w lobby i restauracji powstały w większości z materiałów z odzysku. Obudowa baru składa się zatem z izolatorów ceramicznych, połączonych prętami zbrojeniowymi – taki materiał podkreśla historię Fabryki 2. Podstawy stołów wykonano także z izolatorów, tym razem w zestawieniu z lekko pordzewiałymi rurami stalowymi. Z kolei lada bufetu śniadaniowego składa się z belek konstrukcyjnych.

Architekci zaprojektowali także konstrukcje dwóch podwieszanych sufitów z oświetleniem. Pierwsza z instalacji jest owalna i została wykonana z prętów zbrojeniowych, dzięki czemu koresponduje z formami zastosowanymi w przestrzeni basenowej oraz meblami znajdującymi się w pokojach Fabryki 2. Drugą stworzono z profili stalowych – nawiązuje tym samym do istniejących elementów architektury budynku.

W projektach części wspólnych Fabryki 2 dużą rolę odegrał też kolor. Pastelowe trasy instalacyjne spajają wszystkie przestrzenie budynku: część hotelową (utrzymaną w kolorystyce zieleni, żółci, czerwieni i niebieskości) oraz basenową (zaprojektowaną w łagodniejszych kolorach).

Close Menu