CUKROWNIA ŻNIN APARTAMENT

Lokalizacja
Żnin

Projektanci

Mili Młodzi Ludzie
Grupa ARCHE 
Bulak Projekt 
Less is core 
MIXD 

Data
2020

Zdjęcia: ONI

Apartament znajduje się w Fabryce 1 Cukrowni Żnin – obecnie przestrzeni hotelowej. To część położonego w okolicy Bydgoszczy centrum wypoczynkowo-konferencyjnego, które powstało w miejscu historycznego obiektu. Proces unowocześnienia przestrzeni przebiegał w duchu less waste i wydobył na światło dzienne walory materiałów pozyskanych z rozbiórki.

Dwupoziomowy apartament posiada dwie sypialnie, aneks kuchenny oraz widną przestrzeń do wypoczynku, która jest otwarta na obie kondygnacje, a dodatkowo rozpościera się z niej klimatyczny widok na okoliczne jezioro. Chcąc nawiązać do istniejących elementów architektury Cukrowni Żnin, w centralnym miejscu umieszczono przygotowaną na ich wzór balustradę.

Zespół architektoniczny zaprojektował także łazienki znajdujące się wewnątrz kubika, wykończonego okładziną, która składa się z desek bejcowanych na czarno. Na ich ścianach położono polski marmur Bolechowice, a detale pomieszczenia są rozwinięciem palety kolorystycznej, zaczerpniętej wprost z naturalnego kamienia.

Close Menu