Lokal Body Maps

Lokal Polskiej firmy Bodymaps, która tworzy kobiece stroje kąpielowe o niebanalnej kolorystyce i detalach nawiązujących do lat 50., 60. i 70. Projektując dla niej lokal architekci chcieli jak najlepiej wykorzystać możliwości niewielkiej przestrzeni butiku w centrum handlowym w Elektrociepłowni Powiśle. 

Lokal Bodymaps powstał w przestrzeni pop-upowej, a więc zajmowanej przez najemcę sezonowo. Butik zostanie zdemontowany po określonym czasie, dlatego pozostający w duchu less waste architekci chcieli jak najbardziej zredukować ilość elementów trwałych, których nie uda się odzyskać. Większość elementów stanowią autorskie meble wykonane przez projektantów oraz geometryczne mobilne bryły. Mogą one zostać użyte do kolejnych odsłon butiku, które powstaną w innych miejscach. 

Podczas doboru materiałów architekci sugerowali się surowym, industrialnym otoczeniem budynku dawnej elektrociepłowni. Metalowe konstrukcje standów ekspozycyjnych w ciepłym różu wyeksponowano na tle ścian w kolorze złamanego pomarańczu. Przestrzeń ekspozycyjną od przebieralni oddziela parawan w kształcie fali w kolorze popowego fioletu. Lustrzany fragment na froncie lady sprzedażowej nadaje meblowi lekkości i vintage’owego wyglądu, współgrającego z charakterem marki. 

BODY MAPS

Lokalizacja
Warszawa, Centrum Handlowe Elektrownia Powiśle

Projektanci
Przemysław Nowak
Lech Moczulski
Iza Rogucka

Metraż
26,2 m2

Data
2020

Zdjęcia: ONI STUDIO

Close Menu